W kategoriach

Stół bilardowy / Stoły z płytą MDF

Początki gry w bilard sięgają XIII wieku. Na temat momentu powstania tej gry istnieje wiele legend i powieści. Ustala się że gra w bilard powstała we Francji, gdzie początkowo miała zupełnie inny charakter niż ten znany nam obecnie. W przydwornych ogrodach arystokraci wymyślili grę polegającą na wbijaniu kuli za pomocą krzywego kija między ustawione w ogrodzie słupki. Z powodu kapryśnej pogody zdecydowano o przeniesieniu gry do domów, jednak tam rozgrywki powodowały wiele zniszczeń. Wielbiciel bilardu, Ludwik XI szukając rozwiązania w tej sytuacji zlecił zaprojektowanie stołu z bandami nadwornemu stolarzowi co przyczyniło się o powstania gry którą znamy dzisiaj.

Rozrywka niegdyś ciesząca jedynie arystokrację obecnie staje się coraz bardziej popularną grą i dyscypliną sportową. Trwają dyskusje nad uznaniem bilardu i snookera jako dyscypliny podczas igrzysk Olimpijskich w 2020 roku w Tokio. 

Bilard przez wieki ewoluował, obecnie na rynku dostępne są stoły pełniące kilka funkcji - Za sprawą specjalnych nakładek stół bilardowy w szybki i łatwy sposób można przeobrazić w stół do tenisa, cymbergaja czy też zwykły stół jadalny. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Ulubione